DEZERTNÍ VÍNA


ROZLÉVANÁ VÍNA

Domaine de Ménard, Cotes de Gascogne
Rocca dei Forti Millesimato 2015
Babicek-Vacenovsky, Moravia, Mikulovská
Champagne


Šumivá vína
DOMAINE VEUVE FOURNY ET FILS

Rodinná společnost v oblasti Champagne v části Côtes de Blancs. Začátky zpracovávání hroznů sahají až k roku 1856. Roční produkce je asi 120 tis. lahví. Vína jsou postavená na maximálním projevu výjimečné křídovité půdy a pocházejí z vinic klasifikace 1-er Cru. Textura vín prezentuje skvělý projev svěžesti a elegance.

CHAMPAGNE – Côtes de Blancs
CHAMPAGNE SOUTIRAN – GRAND CRU

Tato doména patří k vrcholným zástupcům světa vín Champagne a to hlavně z pohledu zpracovávaných hroznů, které pochází striktně z vinic s jakostním označením GRAND CRU. Je to rodinná produkce, kdy první láhev se jménem Soutiran byla vyrobena v roce 1950.

Vinařství Vilavín, Mikulovská podoblast, obec Mikulčice


Vinařství Bábíček-Vacenovský, Mikulovská podoblast, obec Ratíškovice


VINAŘSTVÍ STAPLETON-SPRINGER, MORAVA – obec Bořetice

Vinařství Stapleton-Springer bylo založeno v roce 2004. US Ambasador Craig Stapleton, právník Benjamin Stapleton a vinař Jaroslav Springer uzavřeli dohodu o vzniku vinařství, které ponese jména těchto zakládajících osob a bude vyrábět špičková červená vína. Ve vinařství Stapleton-Springer se specializují na vína převážně z odrůdy Pinot noir. Bílá vína tvoří z odrůdy Chardonnay. Od roku 2007 pracují v BIO režimu a v roce 2011 obdrželi certifikát BIO vinařství.

VINAŘSTVÍ SALABKA, Čechy, obec Praha

Vinice Salabka je ojedinělá pražská lokalita, která spojuje českou půdu s francouzskou vinnou révou zde pěstovanou již od roku 1228. Vína s vášní jsou připravovaná jedním z nejmladších vinařů v Čechách, panem Tomášem Osičkou, který pracuje s tradičními a čaruje s progresivními postupy výroby vína.

DOMAINE PAUL GINGLINGER

Tato rodinná společnost byla založena roku 1636 a rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co můžete v Alsasku ochutnat. Dnes je to celkem 13 generací, které přenesly své zkušenosti, jak vyrobit vysoce kvalitní víno s projevem elegance a finesy. Výroba se i dnes drží tradičních postupů s přísným dodržováním pravidel v péči o vinice, které se dnes pohybují ve věku 30 let. Co tyto vinice skrývají se můžete přesvědčit sami.

Vin d´Alsace - Eguisheim
DOMAINE FRANCOIS CROCHET

Malá rodinná doména Roberta a Francois Crochetů. V roce 2006 Robert Crochet s odchodem do klidné penze předal řízení rodinného podniku svému synovi Francoisovi. Usedlost hospodaří na pouhých 10 ha vinic s dominantou Sauvignon blanc a doplňkem Pinot Noir. Produkce vín je postavena na absolutní čistotě projevu terroiru Sancerre, mineralita, svěžest a dynamičnost těchto vín vše potvrzuje. Šperkem produkce je limitovaná šarže vína z prestižní parcely „Le Chêne Marchande“. Doplňkem kostýmu této produkce je růžová a červená verze, která obzvláště v silných ročnících patří k dokonalým delikatesám tohoto kraje.

Vallée de la Loire – Masive central – Sancerre AOC
DOMAINE JEAN TEILLER

Vinař Jean Teiller se svým vinicím věnuje s ustavičnou péčí a láskou. To se mu zatím vyplácí. Jeho vína získávají pozoruhodnou přímočarost díky vysokému obsahu minerálů z vápencové a jílovité půdy v této pozoruhodné vinařské obci. Sauvignon z této lokality je odrůdou s neobvykle intenzivním minerálním aroma a krásnou ovocnou čistotou, připomínající angrešt s jemností tónu rybízového listu. Chuť je svěží, středně plná a opět delikátně minerální, s dobrou balancí pikantních kyselin a šťavnatým závěrem po bílém pepři a mořské soli.

Vallé de la Loire – Centre Loire
DOMAINE DE JUCHEPIE

Tato pitoreskní doména se nachází nedaleko městečka Doué La Fontaine nedaleko Angérs a disponuje 6 ha vinic vedených dle pravidel biodynamického vinařství. Po ochutnání místních vín si uvědomíte, jak Eddy Ooesterling, původem vlám s 25-ti letými zkušenostmi místní „vinařiny“, nastavil laťku vysoko. Fenomén je postaven na jediném pilíři, odrůdě Chenin blanc, která v této lokalitě umožňuje výrobu vín v dokonalém spojení s přírodou.

Valleé de la Loire – Anjou AOC a Coteaux du Layon –FAYE
DOMAINE DE HAUT BOURG

Domaine de Haut Bourg je rodinná společnost od roku 1944 nacházející se v apelaci Muscadet Côtes de Grandlieu, v blízkosti obce Bouaye.. První vinice této domény byly vysazeny již kolem roku 1945 a ke dnešku zaujímají 40 hektarů. Místní půdy jsou pískovcové v červeném odstínu, v propojení se štěrky a oblázky. Vína se těší příjemné plnosti, jemnosti a rovnováze. Nadmořská výška je zde spíše nadmořskou níží, neb vinice dosahují 15-25 m.n.m. Tento faktor zde tvoří velmi specifické mikroklima a pozitivně ovlivňující místní vinice. Průměrný věk vinic je 30 let. Střih keřů je jednoduchý Guyot a to v programu s maximálním respektem k přírodě TERRA VITIS. Muscadet Côtes de Grandlieu (300 ha) patří mezi nejmladší zapsané apelace. Její zápis se datuje k prosinci 1994, tudíž první vína pod tímto legislativním označením spatřila světlo světa při sklizni 1995.

VALLÉ DE LA LOIRE - Muscadet - Côtes de Grandlieu AOC
CHABLIS

Chablis je nejsevernější region vinařské oblasti Burgundsko. Pro tuto apelaci a výrobu místních vín se používá výhradně odrůda Chardonnay. Jedná se produkci vín rozkládající se na 3218 ha. Průměr slunečního svitu v roce je 1758 hodin. Proto je zde kladen důraz na vnímání svěžesti a čerstvosti, jako jeden z hlavních charakterů místních vín. Neméně důležitým aspektem je projev Chardonnay na místním terroiru, vytvořeném převážně v období Jury, přesněji období Tithonu 145 - 152 milionů let.

Domaine de Chaude Ecuelle
Domaine Thierry Laffay
DOMAINE GEORGES LIGNIER

Generace vinařů této rodiny se zde střídají již od poloviny 19. století. Dnes Georges Lignier se svým synovcem Benoit Stehlym řídí tuto doménu v pitoreskním městečku Morey-Saint-Denis, v samém srdci Côtes de Nuits. Hospodaření na celkové rozloze 16 ha je, při dodržování maximálního respektu k přírodě, pro dvě osoby tvrdým oříškem. Produkce zahrnuje i 4,5 ha vinic v klasifikaci 1-er Cru a 3 ha v Grand Cru.

BOURGOGNE – Côtes de Nuits – Morey Saint Denis
Domaine Henri et Gilles Buisson

Apelace Saint Romain se v současné době těší více pozornosti. V současné době se rozprostírá na 99 ha vinic a tvoří prostor pro produkci bílých i červených vín. První zmínky o této apelaci pochází z roku 1300, kdy burgundští vévodové začali obchodovat s těmito vinicemi. Domaine Buisson, jako vinařská rodina, obnovila svou produkci a roku 1947 vstoupila na trh s lahvovanými víny a tím do povědomí francouzského trhu s vínem. V 70. letech aplikovala přistup k vinici v režimu agrobiologie a již v roce 2009 získala certifikaci ECOCERT. Vinařství bylo založeno roku 1758.

BOURGOGNE – Côtes de Beaune – Saint Romain
DOMAINE EDMOND CORNU

V úpatí kopce Corton, ve vesničce Ladoix-Serrigny se nachází tato doména Edmond Cornu. Vína pochází z velmi prestižních apelací Chorey-Les-Beaune, Aloxe-Corton, Ladoix, Savigny-Les-Beaune a Meursault. Celkem zde obhospodařují 15,2 ha vinic v poměru 13,5 ha Pinot Noir a 1,3 ha Chardonnay a 0,5 ha Aligoté. Víno i vinice jsou v péči syna Edmonda Cornuho, pana Pierra Cornu. Velkou pomocí byl příchod Pierrova bratrance Emmanuela Boireau.

BOURGOGNE – Côtes de Beaune – Ladoix-Serrigny
Domaine Mucyn

Domaine Mucyn je malá rodinná usedlost o 7,6 ha vinic v odrůdové skladbě 82% Syrah, 5% Marsanne, 10% Roussane a 3% Gamay. Místní vinice jsou velmi pestré ve své skladbě. Základ tvoří granitický masiv se svými štěrky s naplavenými jílovitě vápenitými spraši a křemičité valouny a oblázky z roztátého ledovce. Toto podloží vytvořilo i velmi pestrý projev místních vín. Historie budovy, kterou manželé Hélene a Jean Pierre vytvořili v roce 2001 sahá až k roku 1750, kdy se dříve jednalo o starou noclehárnu pro námořníky či lodníky říční plavby. Vinifikační část byla umístěna do původní maštale se zdmi o ½ metrové šířce a rozloze 400 m2. Tato budova prošla rozsáhlou rekonstrukcí, kdy bylo zachováno původní zdivo a v kombinaci s isolovanou střechou došlo k vytvoření velmi dobrých podmínek pro výrobu místních vín. Roční produkce se pohybuje okolo 55 tis. Lahví.

Vallée du Rhône du Nord
DOMAINE YVES CUILLERON

Vallée du Rhône – Nord – St. Joseph AOC - Condrieu AOC - Côte Rotie AOC - Cornas AOC Doménu Yves Cuilleron lze představit několika slovy jasně vyjadřujícími charakter vyráběných vín. „Odjakživa jsem miloval degustaci a gastronomii. Víno vždy tvořilo část mé rodinné historie, dnes jsou to již čtyři generace. Doména mi nevytvořila osud, ale vášeň mě přitáhla k mým vinařským kořenům a roku 1987 jsem převzal rodinou doménu Yves Cuilleron. Usedlost ročně vyrábí cca 250 tis. lahví. Vinice se rozprostírají na 46ha a vyrábí se zde raritní vína z proslulých apelací jako například Condrieu, Saint-Joseph, Cornas, Côte-Rotie, Saint-Peray a několik výjimečných vín zařazených do Vin de Pays des Collines Rhodaniennes a Vin de Pays Terre de Viennae.

CHATEAU DE BOUCHASSY

Vína ze zámku Bouchassy jsou zrozena z vášně rodiny Degoul a vůle inovovat a vytvářet jedinečné chutě a zároveň stavět na základních hodnotách jimiž jsou tradice, autentičnost a kvalita. Z generace na generaci, rodina Degoul šlechtí svou znalost a zkušenost k místní krajině, vinicím vysoké kvality a specifickému klimatu, čímž si vydobyla titul jednoho z nejdůležitějších pilířů apelace Lirac. Zóna apelace Lirac je jednou tzv. CRU jižní Vallée du Rhône nacházející se v samém srdci Gard Rhodanien. Zámek Bouchassy rozděluje procentuálně svou produkci na 70% červená vína, 20% růžová vína a jen 10% bílá vína. Historie sahá až k roku 1628, rodina Degoul zakoupila zámek v roce 1973 se svými 30 ha.

Vallée du Rhône – Sud – Lirac AOC
DOMAINE SAINT-SIFFREIN

Rodinná společnost s velmi osobitou produkcí založená roku 1880. Vinice se nachází v severní části apelace Chateauneuf-du-Pape. Víno pochází z velmi kamenitých a starých vinic, umožňujících dokonalý projev této výjimečné apelace. Dnes tato usedlost patří rodině Chastan, která zde hospodaří na 13 ha vinic.

Vallée du Rhône – Sud – Chateauneuf-du-Pape AOC
Domaine de Bellemare

Vinice této domény se nachází v nádherné lokalitě v blízkosti jezera Thau. Tato vyjímečná lokalita se specifickým mikroklimatem poskytla podmínky pro výrobu velmi krásných vín postavených na dokonalých vinifikačních zkušenostech. Produkce vín je složena z kolekce jak jednoodrůdových vín, tak i vín vyrobených propojením dvou i vice odrůd. První, jednoodrůdové řady jsou vyráběné v rámci nerezových fermentací. Vyšší řady jako Rivage, či apelační vína AOP Languedoc pak v dubových sudech. Celková rozloha vinic je 68 ha.

Languedoc
DOMAINE SINGLA

Jedná se o malou rodinnou doménu na jihu Francie ve vinařském regionu Roussillon, jenž zadal název místní apelaci. Místní vinař Laurent des Besombes se zde věnuje produkci vín v režimu bioprodukce s maximálním respektem k přírodě a v souladu s postavením planet. Laurentova vína staví převážně na odrůdách Grenache Noire, Syrah a Carignan. Sklizeň je držena při minimálním zatížení pod 20 hl/ha dle druhu vína, což je ještě níže než obvyklé limity pro vína kvality Grand Cru v Burgundsku.

Cotes du Roussillon – Villages AOC „LA CRINYANE“
BORDEAUX

Bordeaux jako oblast se dělí na dvě části, levý a pravý břeh. Nejenže každý břeh má jinou jakostní klasifikaci, ale vychází i z odlišného procentuálního poměru použitých odrůd. Levý břeh upřednostňuje ve své skladbě Cabernet Sauvignon jako dominantní odrůdu a pravý břeh zdůrazňuje Merlot. Existuje i spousta výjimek, nicméně tato filozofie je již silně zakořeněná. Bordeaux je oblast, kde vína pochází z tzv. Chateau (zámků) a mají nejvyšší jakost vyjádřenou systémem klasifikace Grand Cru a Grand Cru classé. Nemalou roli zde hraje stáří vína i charakter ročníku. Tyto faktory ovlivňují projev vína v neuvěřitelné míře. Z kolekce vinařského regionu Bordeaux Vám nabízíme jak bílá vína, tak i červená v zastoupení levého i pravého břehu. Vytvoříme Vám chuťové harmonie s našimi pokrmy, dle světových parametrů.

Bordeaux - bílá vína
Bordeaux - červená vína, pravý břeh
Bordeaux - červená vína, levý břeh